Türk SİHA'ları Alman basınında: 'Türk SİHA'ları ihracatta nasıl en yüksek seviyeye ulaştı'

Alman Die Welt gazetesi ekonomi yazarı Gerhard Hegmann, "Türk S'ları ihracatta nasıl en yüksek seviyeye ulaştı" başlığıyla kaleme aldığı yazıda, Türkiye’nin daha ucuz alternatife sahip olmasıyla ABD ve İsrail’in pazardaki hakimiyetini Türkiye'nin aldığını kaydetti.

Türk SİHA'ları Alman basınında: 'Türk SİHA'ları ihracatta nasıl en yüksek seviyeye ulaştı'
08 Haziran 2021 - 13:14
Dünya, Türkiye'nin ürettiği silahlı insansız hava aracının SİHA başarısını konuşuyor. En son Avrupa Birliği (AB) üyesi Polonya'ya yapılan 24 adet satışla gündeme gelen ve İsviçre devlet televizyonu SFR'ye konu alan Türk SİHA'ları, uluslararası medyada adından söz ettirmeye devam ediyor. Türk yapımı SİHA'lar bu kez Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Die Welt'te kendine yer buldu.

Gazetenin ekonomi yazarı Gerhard Hegmann, "Türk SİHA'ları ihracatta nasıl en yüksek seviyeye ulaştı" başlığıyla kaleme aldığı yazısında SİHA'ların havadan milyonlarca değerindeki tankları etkisiz hale getirdiğini, askeri uzmanların SİHA'larla birlikte savaşların kurallarının değiştiğini belirttiğini ifade etti. Türk SİHA'larını "oyun değiştirici" olarak nitelendiren Hegmann, SİHA'ların sahip olduğu güdümlü mühimmatlarla da eski savunma sistemlerini tam isabetle vurabildiğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum