Türkistanlılar Derneği'nde mezuniyet töreni

Çukurova Üniversitesi'nden mezun olan Güney Türkistanlı öğrencilerinin mezuniyet töreni Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği sosyal tesislerinde yapıldı.

Türkistanlılar Derneği'nde mezuniyet töreni
23 Haziran 2022 - 15:57
Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman Beg ve Yönetim Kurulunun Dernek sosyal tesislerinde organize ettiği Adana Özbekistan Fahri konsolosu Sayın İlker Medeni, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Recep Kurtoğlu ve çok sayıda davetli katıldılar.
Türkistanlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin sosyal tesislerinde Türkistan’a özgü pilav kazanlarının kaynatıldığı mezuniyet töreni hakkında Dernek Başkanı Osman BEG, Çukurova Üniversitesi'nden mezun olan Güney Türkistanlı öğrencilerinin mezuniyetini teşekkür belgesi vererek tebrik ettiği açıklamasında  “Ailelerini, anavatanlarını geride bırakıp geleceğini yeniden inşa etmek için Adana'ya okumaya gelen Güney Türkistanlı öğrencilerimiz Çukurova Üniversitesi'nden mezun oldular. Onların bu başarısı bizleri çok mutlu etti ve gururlandırdı.” Dedi.
Başkan Osman Beg, açıklamasının devamında “Bizler, o öğrencilerimizin buradaki ailesi olmak için elimizden geleni yaptık, onlar da öğrencilik vazifesini yerine getirmek için ellerinden geleni yaptılar. Onlarla mezuniyetlerinin sevincini paylaşmak için bir teşekkür belgesi hazırladık ve Türkistanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nde; Adana Özbekistan Fahri konsolosu Sayın İlker Medeni, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Recep Kurtoğlu'nun katılımları ile belgelerini öğrencilerimize takdim ettik. Gelecek hayatlarında da başarılarının devamını dileriz." Diye düşüncelerini ifade etti.
Çukurova Üniversitesinden mezun olan, Türkistanlı gençlerin mezuniyet programında Türkistan Pilavının demlenerek kazanlarda pişirildiği pilav konuklara ikram edildi

YORUMLAR

  • 0 Yorum