marmaris tekne turları
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ OYUNA GELMEMELİ! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ OYUNA GELMEMELİ!

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ OYUNA GELMEMELİ!
Vehbi Korkutata
Vehbi Korkutata( vehbi@medyayenigun.net )
572
22 Ekim 2019 - 16:56

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, YPG ve PKK Terör örgütüne verdiği 120 saatlik süre bu akşam sona eriyor ve verilen süre inşallah kötüye ve infiale yol açmaz diğe endişemi dile getirmeden duramadım. Aslında ben kendi fikrimi rahatlıkla söyleyebilirim ve diyorum ki; Keşke Türkiye Cumhuriyeti Devleti yoluna devam etseydi de ateşkese ayak uydurmasaydı. Çünkü 120 saatlik bir süre dilimi teröristlere bir hayli bir zaman diliminden ibarettir.

ABD ve İsrail lobileri burada ateşkesin uygulamasıyla rahat bir nefes alacağını çok iyi biliyorum. Doğru; ABD, Askerini cekti, haydi sende! Kim inanacak, PYD ve PKK silâhı bırakıp gidecek. Peki? Kim inanacak! Avrupa Türkiye Suriye’nin topraklarına girmeyecek diye bir algıları vardı, ama tutmadı. Türk Askeri Suriye’ye girdi ve ilk etapta 35 kilometre ilerlemeği başardı.

Peki, şimdi ne olacak? ABD Askerini çekti, ama askeri  nereye gitti bileniniz var mı? ABD, Askerini çeker çekmez Suriye askeri ile beraber oldular ve onların karargahlarında mutluluk pozlarını verdiler ve inşallah bu onların son pozları olacaktır. Görüntüde Suriyeli  askerlerle  zafer çığlıkları Suriye’yi adeta inletiyordu. Ama ateşkes ilan edilmiş ve 120 saatlik bir zaman kaybı değil mi? Evet; Zaman kaybı, bizim aleyhimize diye düşüncemi söylemekte yarar görmekteyim. Peki? ABD, neden Suriye’nin petrolü kendi kontrolüne aldı, zaten onların amacı da bu değil mi? Mezapotamya topraklarına sahip olmak ve yıllardır silah dolusu tırları gönderen onlar değilmiğdi? Onların düşünceleri bu cöğrafyada hüküm sürdürmek ve kaybetmiş kuvvetini bu topraklarda almak. Türk Ordusu yemez bunları ABD yemez, çünkü senin korktuğun Osmanlı torunları, ama burayı mezar ederler mezar. Türkiye ordusu burayı kendi topraklarına mı? Dahil edecekler diye avrupa ondan dolayı kuduruyor. Ama Başkan  Recep Tayyip Erdoğan; “Bizim hiç kimsenin toprağında gözümüz yok ve olamazda. Ama Avrupa bunu iyi bilsin ki? Biz hiç bir terör örgütlerini savunan bir zihniyetle asla ve asla bir masaya oturmamız söz konusu olamaz” gibi sözlerini bütün Avrupa’ya duyurdu. Bunu aziz okuyucularım biliyorlar mı? Zaten yahudi lobisi çoktan buraya PYD ve PKK belâlarını orada yani Sriye’de hükümdarlığını ve bölge halkını ise kendi emrinin altına almaları ve Taki Türkiye Cumhuriyeti Devleti Suriye topraklarına girene kadardı.

Türk ordusunun başarıları ve iman gücünün kuvvetli olduğunu tüm Avrupa ve ABD çok iyi biliyor. Yıllardır PYD ve PKK’yı bu topraklarda barındıran zihniyet ABD ve Yahudi lobisinin zihniyeti değil mi? Sorarım sizlere! Türk Ordusu hiç bir kuvvet güç yıldıramaz, Başkan Erdoğan ise kendisine yakışanınıda yapıyor ve bir tane terör örgütleri bu topraklarda kalana kadar biz yolumuza son damlasına kadar ilerlememizi devam ettireceğiz gibi sözlerini hatırlatmakta yarar görmekteyim. Hiç bir terör örgütü “Vur kaç taktiği ile sonuca varamamıştır” ve Türk Askerini asla ve asla yıldıramamıştır ve yıldıramazlarda. “Türk Ordusu başka bir orduya benzemez, sonuna kadar nefesi var oldukça davasına sadık kalmak için var gücüyle çarpışır ve Avrupa bunu böyle bilmesinde yarar görmekteyim. Fıratın doğusunda lastik yakarak, sözüm ona, sözde bizim ihaların görüntülerini engelleyeceklerini sanıyorlardı. Bilmiyorlar mı? “Türk Askerinin gözleri mercek gibidir” hiç bir şey gözünden kaçmaz. Çünkü o gözlerde “İllahikelimettullah var ve o gözlerden asla bir şey kaçmaz ve bunu batı iyi bilmesinde yarar görmekteyim.

Türk Ordusunun aslanları, tünelde kazsan içine elektrikte döşesen ve motorda koysan Türk Ordusundan kaçamazlar ve bunu  böyle bilsinler. Zaten bu akşam zaman doluyor ve bakayım Avrupa ve Yahudi Lobileri ne yapacak. Bu 120 saat diliminde ne gibi görüşmeler yapmışlar ve ortak düşünceleri nelerdir? doğrusu merak içerisindeyim. Türk Ordusu, hep haktan yanadır ve hiç bir kimsenin bir karış toprağında gözü yoktur, bunu böyle bilinmesini istiyorum.

Aslında ABD’nin Osmanlı döneminden günümüze kadar Türkiye’ye karşı bir kini var olduğunu çok iyi biliyorum. Ama zafer her zaman inananların olmuştur. Bizde bu şevk ve sadakat olduğu müddetçe hiç bir ülke karşımızda duramaz. Allah Türk Ordusu ile beraberdir, bu inançla ve kararlılıkla gece gündüz durmadan değil ki? 30, 40 km, biz yolumuza devam edince sonuna kadar devam edeceğimiz muhakkaktır. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başında imanlı ve istikrarlı bir Başkan vardır oda Erdoğandan başkası değildir. Ya istiklal, ya ölüm!

Sevgi ve Saygılarımla

Araştırmacı Gazeteci Yazar

Vehbi Korkutata

rokettube
marmaris tekne turu