marmaris tekne turları
Türkiye Cumhuriyeti Devleti verilen süre uzatımına resmen onadı! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Türkiye Cumhuriyeti Devleti verilen süre uzatımına resmen onadı!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti verilen süre uzatımına resmen onadı!
Vehbi Korkutata
Vehbi Korkutata( vehbi@medyayenigun.net )
452
25 Ekim 2019 - 12:24

Türk Ordusu verilen 120 saatten sonra verilen süre bitiminden sonra jet hızıyla kaldığı yerden devam edilecekti. Rahatlıkla söylemekte yarar görmekteyim ki; Bu onlar için büyük bir sure dilimidir ve asla kanmamaları söz konusudur, “Çünkü savaş hilelerle doludur” gibi düşüncelerimi rahatlıkla söyleyebilirim. Başkan Erdoğan, Suriye’de oluşturulmak istenen terör koridorunun ortadan kaldırılmasına yönelik başlatılan ve ABD ile varılan mutabakat sonucu durdurulan Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili bilgiler verdi.

ABD ile varılan mutabakata uyulmaması durumunda harekâtın kaldığı yerden devam edeceğini dile getiren Erdoğan, “Amerika’nın ülkemize verdiği sözler tutulmazsa, harekatımızı kaldığı yerden bu sefer çok daha büyük bir kararlılıkla devam ettireceğiz” dedi.

Aslında Başkan Erdoğan verdiği 120 saat dilimini asla ve asla uzatmayacaktı.

Başkan Erdoğan ve Putin ile yaptığı ikili görüşmenin ağırlıklı bölümü Suriye’de yaşanan gelişmelerden oluşacak.

Barış Pınarı Harekâtı ile 2200 kilometrekarelik alan terörden arındırıldı, 444 kilometrenin terörden temizlenmesi kaçınılmaz bir göstergedir.

ABD’nin ülkemize verdiği sözler tutulmazsa, Türk Ordusu harekatı kaldığı yerden bu sefer çok daha büyük bir kararlılıkla devam edecektir.

Vicdan ve vizyon sahibi tüm ülkelerin, Suriye’lilerin vatan hasretini sonlandıracak bu projeye destek vermesi söz konusu. Yoksa Türkiye 8 yıldır tek başına sırtında taşıdığı bu yükü kaldıramaz ve hiç bir ülkenin kaldıracağı yük değil ve olamazda.

Şimdiye kadar İran’ın da katkılarıyla sahada sükunetin sağlanması için çok büyük çabalar harcandı.

Türkiye ile Rusya, terörün her türlüsüyle mücadele konusunda hemfikirdir.

Barış Pınarı Harekâtı, Türkiye’nin güvenliğinin yanında Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini de garanti altına alınmasıdır diğe düşüncemi rahatlıkla söylemekte yarar görmekteyim.

Suriye’nin geleceğinde YPG ve PKK gibi örgütlere yer yoktur, olmayacaktırda.

Putin ile rejim unsurlarının bulunduğu alanlardaki YPG varlığının sonlandırılması konusunda da görüşmelerde bulunulması söz konusu. Türk Ordusu ABD’nin tırlarla gönderdiği mühimmatın depolandığı yerler ise bir bir tesbit edilmiştir elhamdülillah.

 

Bu silahlar ABD, tarafından Suriye’ye gönderildi ve burada bir terör devleti kurulacak bunun kurulmasına Türkiye Ordusu müsaade mi? etsin ve bu adımların tamamı Suriye’nin bölünmesine de yöneliktir.

Suriye’nin geleceğinde PKK ve YPG’ye yer yoktur. Rusya ile işbirliği içerisinde Türk Ordusu bölgeyi ayrılıkçı terör belasından kurtarmayı ümit ediyoruz be

Şu anda da sözde ABD Askeri geri çekilmiş gibi gözüküyor. Bu çekilme Irak topraklarında iki haftalığına müsaade alınarak kalacaklardı. Lâkin Irak Başbakanı ABD Askerine asla ve asla yer verilmeyeceğini söyledi. Ama bunlar sözde, özde değil ve ABD Askeri birliklerinin çoğu Suriye Askeri ile birliktedir sakın bunu göz ardı etmeyi ve benden söylemesi.  Savunma Bakanlığından alınan son bilgilere göre 700 ila 800 kişi civarında bir çekilme olduğu gelen bilgiler arasında yer almaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 8 yıldır mültecileri ağırlıyor ve 40 milyar doların üzerinde harcama yapıldı ve AB sözünü tutmadı.

Başkan Erdoğan, Moskova’da Devlet Başkanlığı Rezidansı’nda Putin’le baş başa gerçekleştirecekleri görüşmenin ardından heyetlerarası görüşmeye katılacak. Putin ile yapılan görüşme 10 maddelik bir anlaşmayla sona erdi ve Rusya Askeri ve Türk Askeri devriye görevini yürüteceklerdir. Burada büyük oyunlar oynanmaktadır, Allah oynanan bu oyunları ABD’nin başına devirsin. ABD’nin oyunu belli; Çünkü ekonomik yönden çöktükleri için sağa sola saldırmaktadır. PYD ve PKK onlar kurdurup ve sözüm ona “Mezapotamya topraklarına sahip olmak” için böyle bir oyunu yıllardır oynamaktadırlar. Bunu rahatlıkla söylenmekte yarar görmekteyim. İnşallah bu oyun ABD’nin sonu olacaktır.

Sevgi ve Saygılarımla

Araştırmacı Gazeteci Yazar

Vehbi Korkutata

rokettube
marmaris tekne turu