Türkülerin Kraliçesi Nurgül Avşar şöleninde! 

Dünya Avşarlar Derneği Genel Merkezi ve Kayseri Muhtarlarının öncülüğünde organize edilip, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Talas Belediyesi tarafından desteklenen 1.Avşar Türkmenleri şenliği yapılacak.

Türkülerin Kraliçesi Nurgül Avşar şöleninde! 
30 Temmuz 2022 - 21:05 - Güncelleme: 30 Temmuz 2022 - 21:34
Merkezi Adana’da bulunan Dünya Avşarlar Derneği Türk geleneklerinin kaybolmaması için Türkiye dahi Dünya’nın birçok yerinde düzenlediği kardeşlik şölenlerinden en sonuncusunu Kayserili Muhtarlarla birlikte düzenleyecek oldukları 1.Avşar Türkmen Şenliğini Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Talas Belediye Başkanlığının sponsorluğunda 6 Ağustos 2022 tarihinde Paraşüt alanında yapacaklar.
Dünya Avşarlar Derneği Genel Başkanı Şeref Kocakaya, gazetemizin imtiyaz sahibi ve Dünya Avşarlar Derneği Disiplin Kurulu Başkanı Hüseyin Karabulut’a yaptığı açıklamada, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Talas İlçe Belediyemiz sponsorluğunda Dünya Avşarlar Derneği 120 Muhtar ve 21 Kültür Derneklerimiz ile organize ettiğimiz 1. Avşar Türkmenleri Şenliği Zaferler ayımız 6 Ağustos Cumartesi günü, Panelimizin Moderatörlüğünde Prof. Dr. Remzi Kılıç, Dünya Avşarlar Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Talas, Prof. Dr. Behzat Çimen, Prof. Dr. Ahmet Öztürk, Prof. Dr. Osman Mucuk hocalarımızın sunumu ile başlayacak, Esat Kabaklı, Türkülerin Kraliçesi Nurgül Şahballı, Aşık Gulfani, Avşar Ozan, Ertuğrul İmami, Aşık İsa Yaldız, Aşık Tugay Kocakaya, Halk Ozanı Halil Daylak ve sürpriz katılımcılarımız ile Talas Paraşüt alanında gerçekleştirilecektir. “ dedi.
Dünya Avşarlar Derneği ile 120 Muhtar ve 21 Kültür Derneklerimiz ile organize ettiğimiz 1. Avşar Türkmenleri Şenliğine okuntu veren Başkan Kocakaya, “Amaçlarının kardeşliğin pekişmesi ve örf adetlerin kaybolmaması için birliktelik adı altında Türkiye ve Temsilciliğimiz bulunan Dünya’nın çeşitli Devletlerinde etkinliklerimize devam edeceğiz. Kayseri ve diğer illerde bulunan Türk Dünyası aşıklarını Talas Paraşüt alanına davet edip okuntumuzu gönderiyoruz” diye ifade etti. 
BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLERİMİZ İCİN.
Başkan Kocakaya açıklamasının devamında, Bizler Dünya Avşarlar Derneği olarak, Türk Kültürüne, Türk örf anane ve geleneklerine yönelik çalışmalar yapıyor, gelecek kuşaklarımıza güzellikler bırakmak adına mücadele ediyoruz.  Siyaset üzeri oluşumlarda bizler varız ve kim hangi görüşe sahip olursa olsun ama bizleri siyaset içine çekmeye çalışmayın. Bizler siyasetçi değil kültür elçileri olarak bütün kardeşlerimizle kucaklaşmak bir arada olmak istiyoruz.  Gidin atınızı eşeğinizi başka yerlere bağlayın ki burada zemin tutmaz yaptıklarınız. Hangi şartlarda olursa olsun Türk Milleti olarak bir ve beraber olmak için var gücümüzle çalışacak emeklerimizi üç beş kişiye harcatmayacağız. 
Bizler ne yapıyorsak Türk Milletinin menfaatleri doğrultusunda yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz diye söyleyen Başkan Kocakaya, Bu Milletin efendileri değil emekçileri olarak çalışacak, efelik yapanların da hadlerini bildireceğiz.  Gücümüz Milletimizden, Aklımız bir fikrimiz bir Vatanımız bir Bayrağımız birdir. Rahat koltuklarında oturarak klavye kahramanlığı yapmak ancak ve ancak kifayetsizlerin işidir. Artık rahat bırakın bu milleti ki güzellikleri seyredesiniz…
Haber Emine Türkmen 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum