Medya Yenigün

ÜÇ MAYMUNU OYNADILAR..

ÜÇ MAYMUNU OYNADILAR..
Avatar
Hasan Alparslan( hasan@medyayenigun.net )
539
08 Aralık 2019 - 0:54

TÜM İSLAM ÂLEMİ DE BU VAHŞETE SEYİRCİ KALDILAR

Orta doğuya, çağdaş batı medeniyeti taşımak adına, insan haklarını götürmek adına..

Irak halkını Saddam’ın zulmünden kurtarmak adına..

Yani Irak’a demokrasiyi götürmek adına..

ABD’nin düzenlediği işgal hareketi bu gün asıl meyvesini vermiş.

Irak da Sünni Arap, Şii Arap ve Kürtlerin arasına niza nifak tohumları ekerek kaos ortamını Iraklılara hediye etme nezaketini göstermiş ve arkasına dahi bakmaksızın Irakta iç çatışmalarla her gün meydana gelen ölümlü kanlı olaylara da tebessümle göz yummuş ve Irak’ı kan gölüne dönüştürmüştür.

Yargısız infazla mahkum ettiği Irak halkına; bırakın medeni olmayı, bırakın batılı olmayı, bırakın insan olmayı hayvanların bile yapamayacağı ve hayvanlıklarına yakıştıramayacakları zulmü, işkenceyi Emperyalizmin baş aktörleri ABD ve İngiltere ihraç etmiştir.

Babalarının önünde çocuklarına, kocalarının yanında karılarına, kardeşlerinin önünde bacılarına tecavüz ederek Iraklılara medeniyet getirmişlerdir.(!)

Oysaki Saddam Saddamken böyle bir zulmü reva görmemişti Iraklılara.

Hele bu kurtarma adına yaptıkları insanlık dışı zulmün şeklini utanmadan belgelemelerine ne demeli? Dünya halklarına ve çocuklarına anlatacakları kahramanlıkları mı belgeliyorlar acaba desek o da mümkün değil.

Çünkü..

Yapılan bu zulmü ve zalimce işkenceleri lanetlediğimiz gibi, gelecek nesiller de lanetleyecektir..

Hadi, Firavun Firavunluğunu yapacak bunu anladıkça Musalar neden Musalığını yapmıyor buna anlam veremiyorum.

Emperyalizmin tecavüzcü güçleri Müslümanların ırzına geçerken basit konularda en önü alınmaz ahkam kesen ve bir suda fırtına koparan dünya İnsan Hakları Örgütleri neden üç maymunu oynadılar ve oynamakta ısrarcı oldular.

Tüm İslam alemi de bu vahşete seyirci kaldılar?

Yani sözün özü onlar, zulmün karşısında sessiz kalsalar da, zulme taşeronluk yapsalar da Türk milletinin tarihi referanslarla besledikleri inançları gereği zulmün kimin tarafından kime yapılırsa yapılsın kabul etmesini ve sessiz kalmasını beklemek saf dillik olur.

Zalimin ırkı, dini, cinsi olmayacağı gibi mazlumun da olmamalıdır.

Biz milletçe; Adaletin temsilcisi olan kişilikli halkımızla birlikte Emperyalizmin her türlü vahşetini kınıyoruz, mazlumların yanında olacağımızı da tarihe not düşüyoruz.

İnsan olmak ve insan kalabilmek için taraf olmak gerekir.

Bu nedenle Türk halkı; Irakta, Libya da, Somali de Filistin de, Gazze de, Suriye de, Mısırda Bosna-Hersek de, Karabağ da, Çeçenistan da, Dağıstan’da ki mazlumların yanında, zalimin de karşısında olma tarafını belirlemiştir. Saygılarımla.

Hasan Alparslan Araştırmacı Gazeteci-Yazar 08 Aralık 2019

hd film izlemobil onaybanko kuponlar