marmaris tekne turları
Uluslararası X. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi’ne davet « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Uluslararası X. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi’ne davet

Uluslararası X. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi’ne davet
255
22 Ekim 2019 - 14:24

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak; birincisini 2001 yılında düzenlediğimiz ve o tarihten beri toplamda dokuz kez ulusal boyutta gerçekleştirdiğimiz, 23-26 Ekim 2019 tarihlerinde Uluslararası olarak planladığımız kongremizde; emekten, halktan ve bilimden yana bir meslek örgütü olmanın bilinci ve sorumluluğuyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada her şeyden önce insan yaşamının geldiğini vurgulamaya devam edeceğiz. Kongremizde amacımız; bu toplumsal ve ekonomik sorunu, ulusal ve uluslararası deneyimlerle her boyutuyla bir kez daha tartışmak, ülkemizde kanayan bir yara olan işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda geliştirici ve iyileştirici çalışmalara katkı verme mücadelemizi sürdürmek, ortaya çıkan çözümleri kamuoyunun ve yetkililerin bilgisine sunmaktır.

23  – 26 Ekim 2019 tarihlerinde Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisinde, ‘‘GÜVENLİ YARINLAR İÇİN BUGÜN İSG’’ temasıyla bu yıl ilk kez Uluslararası olarak gerçekleşecek olan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresinde açılış ve kapanış oturumları hariç 29 oturumda 54 sözlü bildiri, çok sayıda sunum ve poster bildiri yer alacaktır.

WHO(Dünya Sağlık Örgütü), ILO(Uluslararası Çalışma Örgütü, ICOH(Uluslararası İş Sağlığı Komisyonu) gibi saygın kurumların temsilcileri, ABD, Almanya, Hindistan, Makedonya ve İran gibi ülkelerden katkılar sunacak bilim insanları, ülkemizin alanlarında uzman saygın akademisyenleri, ilgili bakanlıkların ve kamu kurumlarının yetkin isimleri, sendikal ve örgütlenme mücadelesinin değerli temsilcileri ve duyarlılığıyla gündem yaratan çok değerli gazetecilerin de yer alacağı kongremizde konunun muhatabı olan tüm tarafları buluşturarak, ortaya çıkan çözümleri kamuoyunun ve yetkililerin bilgisine sunmayı amaçlamaktayız.

Ülkemiz iş kazalarında Dünya’da ilk sıralarda; Eurostat ve SGK istatistikleri  birleştirildiğinde ölümlü iş kazalarında ise Avrupa’da birinci sırada yer almaktadır. Bu kongrenin önemi, içinde bulunduğumuz vahim tablonun artık değişmesinin sorumluluğunu taşıyan ilgili tüm kesimleri halkımızla buluşturarak çözümler sunmaktır. Bu kongrenin önemi, içinde bulunduğumuz vahim tablonun artık değişmesinin sorumluluğunu taşıyan ilgili tüm kesimleri halkımızla buluşturarak çözümler sunmaktır. Bu nedenle başta basınımızın güzide temsilcileri olmak üzere bugünden yarına geleceğimize sahip çıkan ilgili tüm kesimleri ve halkımızı kongremize davet ediyoruz.

NOT: I. Uluslararası X. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi Programı ekte detaylı olarak yer almaktadır. Kongremizin Açılışı 23 Ekim 2019 Saat:09:15 de olacaktır.

rokettube
marmaris tekne turu