Medya Yenigün

Uygulama Proje Döngüsü Yönetimi eğitimi alanlara sertifikaları verildi

“Çukurova’da AB Çalışmalarına Yönelik Kapasitenin Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında Uygulama Proje Döngüsü Yönetimi eğitimine katılan 32 kişiye sertifikaları verildi.

Uygulama Proje Döngüsü Yönetimi eğitimi alanlara sertifikaları verildi
318
18 Mart 2017 - 11:22

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı’nın desteği, Adana Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu’nun koordinasyonunda, Yüreğir Belediyesi, Çukurova Kalkınma Ajansı, Adana Sanayi Odası ve Türkiye Beyazay Derneği işbirliğinde hayata geçirilen Çukurova’da AB Çalışmalarına Yönelik Kapasitenin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında Uygulama Proje Döngüsü Yönetimi eğitimleri devam ediyor.

15-17 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen eğitim, AB Bakanlığı’ndan AB İşleri Uzmanı Oktay Ercan tarafından verildi.

Yapılan törenle eğitime katılan 32 kişiye sertifikaları Adana Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş ve Avrupa Birliği Proje Uygulama Daire Başkanı Bülent Özcan tarafından verildi.

Nisan ve mayıs aylarında yapılması planlanan eğitimlerle de kentte yaklaşık 220 kişi AB Hibe Programları metadolojisine göre projelerin nasıl hazırlandığı konusunda bilgi edinecek, eğitim programı dahilinde uygulamalı olarak sorun analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve ve bütçe hazırlama konusunda pratik yapma imkanına kavuşacaklar ve başvuru forumunu nasıl doldurulması gerektiğiyle ilgili teknik detaylar konusunda deneyim kazanacaklar.

Yozgat araç kiralamaYozgat evden eve nakliyat