Medya Yenigün

Vali Demirtaş: “Yaşlılarımızın en büyük ihtiyacı ilgi, şefkat ve sevgidir”

Vali Demirtaş: “Yaşlılarımızın en büyük ihtiyacı ilgi, şefkat ve sevgidir”
186
21 Mart 2017 - 12:33

Adana’da, huzurevlerinde kalan yaşlılar, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Demirtaş, sosyal devlet olmanın bir gereği olarak, yaşlılara sahip çıkmak, onların yaşamlarını kolaylaştırmak konusunda tüm gayreti gösterdiklerini ve göstermeye de devam edeceklerini söyledi.
Çevresinden saygı ve sevgi bekleyenler, aynı beklentiyi yaşlılara göstermeleri gerektiğini vurgulayan Vali Demirtaş, “Yaşlılarımızın en büyük ihtiyacı ilgi, şefkat ve sevgidir. Yaşlıları daima saygıyla ve sevgiyle kucaklamak, toplumun her ferdinin en önemli görevlerinden biridir” dedi.
Yaşlıları Haftası’nın toplumda bir farkındalık oluşturmak amacıyla kutlandığına dikkat çeken Vali Demirtaş, tüm yaşlılara selam ve sevgilerini sunduğunu dile getirdi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç ve Yaşlılar ve Dayanışma Derneği üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaret, Vali Mahmut Demirtaş’ın yaşlılara karanfil dağıtmasıyla son buldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR