Vefatının 54. Yıldönümünde "Nazım Hikmet, Vatan Hainliğine Devam Ediyor

Vefatının 54

Vefatının 54. Yıldönümünde "Nazım Hikmet, Vatan Hainliğine Devam Ediyor
02 Haziran 2017 - 15:03
Vefatının 54. Yıldönümünde “Nazım Hikmet, Vatan Hainliğine Devam Ediyor Hala..." Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük: “Dünya Şairi Ve Büyük Usta Nazım’ı Saygı Ve Özlemle Anıyoruz
ADANA BARO BAŞKANI AV. VELİ KÜÇÜK
DÜNYA ŞAİRİ VE BÜYÜK USTA NAZIM’I SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ
Adana Baro Başkanımız Av. Veli Küçük, dünya şairi ve büyük usta Nazım Hikmet’in vefatının 54. Yıldönümünde saygı ve özlemle andıklarını söyledi.
Nazım Hikmet’in ülkemizin en önemli şair ve aydınlarından biri olduğunu ancak vefatından sonra değerinin bilindiğini belirten Av. Küçük, “Nazım Hikmet, şiiriyle, mücadelesiyle bu ülke insanına çok şey vermiştir” dedi.
Av. Küçük, büyük usta Nazım’ın yaşamının hapishanelerde, özgürlüğünden yoksun bırakılarak ve son döneminde vatan hasreti çekerek geçtiğini ifade etti.
Aradan geçen onca yıl dizelerinin daha iyi anlaşılmasını, özümsenmesini, dünyada ve ülkemizde duygularının daha geniş kitlelerce paylaşılmasını perçinlediğini söyleyen Av. Küçük, “Ne yazık ki, ülkemizde büyük sanatçıların kıymeti onlar hayatta iken değil vefatından sonra bilinmektedir.
Oysa toplumların gelişmişliği sanatçılarına verdiği önem ve saygıyla sağlanıyor. Toplumların bireylerin düşün gücü sanat yoluyla yükselir ve özgürleşir. Büyük usta Nazım Hikmet yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen düşüncelerinden ve duruşundan ödün vermeyen, bu
uğurda yıllarca zindanlarda yatan ve vatan hasreti çekerek vatanından uzakta yaşamını yitiren ülkemizin en büyük şairi ve sanatçılarından biridir.
Dilerim ki yazar, çizer, aydın, şair, sanatçı ve gazeteciler dahil olmak üzere düşünce ve fikir dünyasına ufuklar açan değerlerin öldükten sonra değil hayatta iken baskı ve zulüm yaşamadan kıymetleri bilinir.” diye konuştu.(Haber Merkezi)

YORUMLAR

  • 0 Yorum