Yaz Kur'an Kursuna Geldiler, Dron ve Bisiklet Kazandılar

Adana’da Yaz Kuran Kursu Öğrencilerine Bisiklet, Dron, Scooter ve Akıllı Saat Hediye edildi Adana’da Yaz Kur’an Kursu Öğrencilerinin Muhteşem Yıl Sonu Gösterisi Diyanet Gençlik Adana İl Koordinatörlüğü, Seyhan İlçe Müftülüğü, Hacı Nuri Çomu Vakfı’nın iş birliği Hacı Nuri Çomu Camiinde "Yaz Kur'an Kursları Kapanış Programı" düzenlendi.

Yaz Kur'an Kursuna Geldiler, Dron ve Bisiklet Kazandılar
24 Ağustos 2022 - 14:35
Adana ‘da 2022 yılı Yaz Kur'an Kurslarında eğitim gören öğrenciler arasında düzenlenen çeşitli etkinlikler ve yarışmalarda başarı gösteren 70 Adet Bisiklet, 60 Âdet Dron, 50 Adet Elektrikli Scooter, 50 Âdet Akıllı Saatin ve 40 Öğrenciye Hediye Çeki dağıtıldı.
Programa Adana İl Müftüsü Mehmet Taşcı, Seyhan İlçe Müftüsü Vekili Halit Köse, Sunar Şirketler Grubu Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Nuri Çomu, Hacı Nuri Çomu Vakfı Müdürü Mustafa Bahar, Din Görevlileri, Daire personeli, Öğrenciler ve veliler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Mustafa Nuri Çomu, gördüğü tablo karşısında duygulandığını ve rahmetli dedesi, Hacı Nuri Çomu'nun da böylesi güzel çalışmaları çok önemsediği söyleyerek. Bu kapsamda Sunar Nuri Çomu Vakfını hayata geçirdiğini ifade etti.
Başkan Çomu, “Şimdi görüyoruz ki, neslin ihyasında, imanlı bir gençliğin inşasında önemli rol üstleniyor. Kur'an Okuyan, peygamberini tanıyan, vatanını milletini seven bir nesil için, sunar şirketler Grubu Yönetimi olarak bizler desteğimizi her daim sunmaya devam edeceğiz, programa dahil olan gençlere, ailelerine ve gayretkarca emek sarfeden hocalara teşekkür ederim.”dedi.
Hediye dağıtım töreninde konuşan İl Müftüsü Mehmet Taşçı," "Yaz Kur’an Kursumuza gelen çocuklarımızın Kur’an-ı Kerimi, dini bilgileri öğrendiler. Siyer-i Nebiyi, İslam’ın güzel ahlakını öğrendiler. Ben bu yavrularımızı camiye gönderen anne babalarına teşekkür ediyorum.
İl Müftü Taşcı,“Yaz Kur'an Kursları, Diyanet işleri Başkanlığımızın çok önemsediği, halkımızın da, dinini, Kur'an'ını öğrensin diye çocuklarını büyük bir içtenlik ve beklentiyle camilere ve Kur'an Kurslarına göndermesiyle, milyonlarca çocuğumuzun katılımıyla gerçekleşen çok ciddi bir eğitim faaliyetidir. Okullar kapandığında bütün çocukların heyecanlarının temelinde tatilin tadını çıkarma gayreti varken, uzun yaz günlerinde, bu beklentilerini bir tarafa bırakıp camilere doluşan çocuklar, hediyelerin en iyisine ve övgülerin en yücesine layıktır. Bu hediyelerin teminine vesile olan Hayır sahiplerine, çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu çocukları Yaz tatilinde camilere gönderen Anne-Babalara, onları en güzel şekilde eğitmek için tatillerini ve izinlerini feda eden Din gönüllüleri ve Kur'an Kursu öğreticilerine de teşekkür ederim." ifade etti.
İl Müftü Taşçı'nın konuşmasından sonra Yaz Kur'an kursu öğrencilerinin hazırlamış olduğu Peygamberimizi tanımanın önemine dikkat çeken "Onu Ne Kadar Tanıyoruz" isimli tiyatro gösterisi sahne aldı.
Tiyatro sonrasında çok küçük yaşta kısa sürede Kur'an okumaya geçmiş öğrenciye Taç ve Cübbe Giydirme sonrasında günün anısına yapılmış pasta kesimi ve hediye dağıtımıyla program son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum