Burak Ballı

Burak Ballı

burakballiofficial@gmail.com

Ailenize sahip çıkın

09 Ekim 2021 - 00:05

Kötülük, kin, nefret, her şeyin altında bir şey aramak, dedikodu insanın hayır yolunun kapanmasına yol açması bir tarafa bütün hastalıkların habercisidir.
İnsanı, Doğayı sevin, yaşayan tüm canlıları sevin, birbirinizi dostça gönülden kalpten sevin. Sevgiyi rehber edinin.  Çünkü, sınırları çizilmemiş bir alemin emanet bekçileriyiz.
Sevgiyle başlayan bir yaşamı savaşla sonlandırmak ne kötü bir alışkanlık..!
İnsan ruhundan bağımsız yaşadığı gibi nizami alemde kötü alışkanlıklar sizin yapmak istediğiniz kötüyse kötüyle karşılaştırır, iyi niyetli halisane düşünceleriniz varsa şer odakları sizden uzak durur.
Olmasını istediğiniz bir şey olmuyor ise imkansızı düşünmeyin, yaşanılacak ve  olacakların ne siz ne de bir başkası önüne geçebilirsiniz.
Ayrılık varsa yaşarsınız, Kahır varsa çekersiniz, zaman sizden bir şeyleri alır götürür ama iyi halis düşünceleriniz olmasa umutsuzluğa düşersiniz. Kahrolursunuz. Uyku haline düşer yanılırsınız. Yalnızlaşırsınız. Uyandığınızda tek seçenek kalır. "Sevgi" sevgi varsa şüpheniz olmasın yüceliği tüm bu olumsuzluklara rağmen galip gelecektir. Daha güçlü olacaksınız. Yıkmaya çalışsalar da yıkamayacaklar.
Bazı evlerin temeli vardır fakat çatısı yoktur.  Tüm bu eksikliklere olumsuzluklara rağmen kaderinizi yaşarsınız. Fırtına diner sular çekilir, artık onca yağmura çamura rüzgâra karşın çatıyı kurmak sizin işinizdir. Doğum fıtratınızda yaşam temeliniz sağlamdır. Yaşam temelinizin ne ile karışılacağını kestiremezsiniz. Bir rüzgâr gelir tekrar alır götürür her şeyi ama o çatıyı tekrardan kurmak size verilmiş en kutsal makamdır.
Güçlü insanlar kolay kaybeder fakat bütün zorluklara rağmen kazanırlar.
Asıl marifet de yenilmek çaresiz kalmak değil o çatıyı tekrardan inşa edebilmektir. Yalnız tek şart var, kim olursa olsun yaşam temelinde iki kişilik olan bir dünyada çatı tek başına inşa edilemez. Bu işte kaderin altın kuralıdır.
Aile temelinize sahip çıkın sizin ihlaslı olduğunuzda ailenin çatısını Allah korur.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum