Burak Ballı

Burak Ballı

burakballiofficial@gmail.com

Aklını kullan!

23 Eylül 2021 - 00:06

Dünya’ya geldiğim an itibaren insana gösterdiğim saygı ve sevgiyi çevremde bulunanlar tanık olurlar ama iyi bir insan, iyi bir Müslüman olmak istersen, beni öven değil hatalarımı söyleyenlere güven duygum her zaman ön planda olmuştur. 
Öven dedim ama bununda bir sınırı olması hayatımızda birisi seni sürekli övüyor ise orada bir düşünürüm aslında Zira övgüye direnmek en zor şeylerden biridir.
Övgü egoyu, enaniyeti beslediği gibi kibirli olmanıza yol açar.
İyi bir Müslüman kibir şirkin kapısı olduğunu bilir.
Burada anlatmak istediğim son yıllarda yöneten ve yönetenlere baktığınızda analizinizde karşıyı daha iyi anlayabilirsiniz.
İyi bir Müslüman yöneticinin etrafını yalaka, omurgasız, kişiliksiz kimseler doluyorsa bakın bunlar en önemli görevi övmektir. Burada görmesini engelleyip övenler karşının gören gözlerini kapatırlar. 
*** 
İnsanlık doğru arayışlarında sapma eğilimine başlarsa inanın kalplerindeki adalet duygusunu kaybedip, firavunlaşırlar. Kendinden olmayana şaşı bakacağına ne görüyor bu insan deyip araştırmak lazım. Aslında herşey doğru, diğerleri yanlış, kötü ve çirkin anlayışını bir tarafa bırakıp Kutsal kitabımızın bize emrettiklerini yerine getirdiğimizde bilgi seviyesi düşük, düşünme kabiliyetini kullanmayan insanlara doğru yolu anlatabilirsiniz.
Dünya’da Siyonistlerin en büyük hedefi gelişmemiş toplumlardır. Çünkü; kendi doğrultularında 
Dünyayı şekillendirecek gücü ve hedefi ellerinde tutarlar. 
Allah,"aklını kullanmayanların üzerine pislik yağdırırım" ( YUNUS ,100) buyuruyor.
Bir Müslüman olarak kutsal kitabımızı okuyup onun emrettiği yaşadığımızda Siyonistlerin pis emellerini toplumlara aktarıp önlerini kapatırız. Ayrıca, "Aklı Olmayanın Dini Yoktur" Buyuruyor sevgili peygamberimiz. 
HZ. Peygamber Yani Allah'ın sözü (vahyi) için gösterilmesi gereken teslimiyet ile yolumuza devam etmediğimizde tehlikeli bir yolculuk başlar yaşamımızda  
Maalesef en büyük zayıf tarafımız yada en büyük eksiğimiz kutsal kitabımızın okumadan kulaktan duyumlarla hareket etmemizdir.
Maalesef bizim en büyük yaramiz, en zayıf tarafımız bunlar.
 Peygamberimiz (s.a.s.) buyuruyor ki: “Hiç kimse kendisini hidayete götürecek ya da tehlikeden alıkoyacak akıldan daha faziletli bir şey kazanmamıştır.”3 Bu hadis-i şerifte Hz. Peygamber (s.a.s.) aklın önemini belirtiyor. İnsana doğru yolu gösteren akıl en büyük kazançtır. Akla Kur’an ve onun açıklaması olan Sünnet yön verirse isabetli karar alır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum