Burak Ballı

Burak Ballı

burakballiofficial@gmail.com

Mekanın Cennet Makamın Ali olsun!

11 Eylül 2021 - 00:01

Adana’da Köprü Derneği İyilik hareketi başlatan Büyüksaat Gazetesi imtiyaz sahibi Gazeteci Bekir Fevzi Yıldırım’ı dostlarımızın bir toplantısında tanımıştım.
Sosyal medya hesaplarından ilgimi çeken eylemler yaptığında yahu tek başına bu kadar ihtiyaç sahibi nereden tanıyor bu adam diye kendi kendime sormuştum.
Hep aklımda acaba vardı, bir gün kendisine bir ihtiyaç sahibi ve hastanede birisinin işi için telefon açtım ve daha sonra yanına gittim.
Hoş geldin güzel insan dedi.
Aslında acaba soruma cevap arıyordum.
Hoş bulduk diye cevap verip konuya girdim. Telefonu elinde konuştuktan sonra şuraya gidin selamımı söyleyin ihtiyacınız olanı verecekler dedi.
Hastane konusunu söylediğimde Sağlık-Sen Başkanı Bekir Nennioğlu’nu arayıp durumu izah ettikten sonra sorun çözülmüştü.
Hatta dayım isim vermeyeceğim ama ara sıra Lokanta çalıştırdığında kendisinin yanına beni birkaç defa götürmüş bir şeyler ısmarlamıştı.
Hesap ödemeye sıra geldiğinde dayım kendisine sormadan fazladan ücret öderdi. Dayı dedim fazla değil mi hesap pahalı bura dediğimde dayım gülerdi.
Bilakis çok ucuz oğlum sonra anlarsın burada bir şeyler yemek her insana nasip olmaz derdi.
O günler anlamamıştım ama sonradan dayım oraya gittiğinde yemek bahaneydi. İhtiyaç sahibi öksüzlerin yetimlerin hizmetine kendini adamış Bekir ağabey köprü görevi yapıyordu. Yani çoğu iş adamı gibi dayımda onu köprü görüyordu.
Bekir Fevzi Yıldırım hiç yorulmadı, hiçte yormadı.
Sessiz sedasız öksüzleri, yetimleri, ihtiyaç sahiplerini Hak'tan gelen bir emir ile dünyevi ömrünü salgın bahanesiyle; dünya misafirliğini tamamlayıp rahmeti rahmana kavuştu. Allah(c.c)'ım gani gani rahmet eylesin. Ruhu şad, kabri pür nur,  imanı ve ameli yoldaş, mekânı cennet, makamı ali olsun,
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum