Nevzat Küçükdöğerli

Nevzat Küçükdöğerli

nevzat@hotmail.com

Sanırım O noktadayız!

25 Kasım 2021 - 00:16

Ulu Önder Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini Kabul Ettiği Günü Öğretmenler Günü Olarak Kutluyoruz.
 Ülkenin Geleceği İçin En Önemli Meslek Öğretmenliktir.
Başöğretmenimiz Atatürk Başta Olmak Üzere Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!
Merkez Bankası'ndan Dolar Hamlesi! Merkez Faizleri 15'e Düşürdü Ama Hazine Bugün % 20.77'den Zor Borçlandı!
Merkez Bankası, Bugün Miktar Yöntemiyle Düzenlediği 30 Kasım Vadeli Repo İhalesi İle Piyasaya Yaklaşık 37 Milyar Lira Verdi. Merkez Bankası, Dün de Miktar Yöntemiyle Düzenlediği 30 Kasım Vadeli Repo İhalesi İle Piyasaya 37 Milyar Lira Vermişti.
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Bankalara Yüksek Faizden TL Vererek Dolaşımda Olan Türk Lirası Miktarını Azaltmayı ve Türk Lirasının Dolar Karşısında Değer Kazanmasını Amaçlıyor!
Batan Geminin Malları Burada! Darbe İle Suçlanan Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye'ye 20 Milyar Dolar Yatırım Yapacak!
1 Yıl Önce Büyük Düşmandı Şimdi Kurtarıcı!
Dost mu, Düşman mı Bilemedim?
Zira Türkiye Varlık Fonu ile Abu-Dabi Holding  20 Milyar Dolarlık Bir İşbirliğine Gidiyor.
Şirketlerimiz Bir Bir Gidiyor, Demek ki Neymiş?
Dış Güç İşte! Dolar Ne Olur?
Konuşursa 13'ün Üstü Konuşmazsa 13'ün Altı!
Cumhurbaşkanı, Biz Ne Yaptığımızı Biliyoruz
Niçin Yaptığımızı da Biliyoruz Nasıl Yaptığımızı da Biliyoruz Bu Yolda Riskleri de Biliyoruz Sonunda Ne Elde Edeceğimizi de Biliyoruz Bu Bir Ekonomik Kurtuluş Savaşıdır Dedi!
Dolar Yine Arttı Euro Yine Yükseldi Altın Yine Fırladı!
Savaştır, TL Savaşta Eriyor! Biliyoruz, Biliyoruz, Biliyoruz, Biliyoruz Diye Biten Tarif Cümlelerinden Anlaşıldığına Göre Liranın Erimesi, Savaşın Stratejisi: Türk Lirası'nın Alım Gücü Eriyip, Büzülüp Küçülecek, Fiyatlar Artacak, Halk 5 Üretip 1 Tüketecek, Kalan 4'ü İhraç Edecek, Döviz Geliri Çoğalacak, Böylece Cari Açık Kapanacak, Döviz Fazlası Oluşunca Bu Kez Dolar Düşmeye ve Dolar Düştükçe de Enflasyon İnmeye Başlayacak, Ekonomi Dış Borca, Sıcak Paraya Bağımlı Olmaktan Kurtulacak, Türkiye'yi Dünyanın En Ucuz Emek Ülkesi Haline Getirerek Ekonomik Kurtuluş Savaşı Kazanılacak! Zafer, Kan İster Gözyaşı Bekler! Çok Güzel! Ancak 19 Yılı Sıcak Para (Yüksek Faizle Özendirilip Davet Edilen Dış Para) İle İçerde Doları Baskı Altında Tutarak ve Başta Saraylar ve VIP Uçak Filoları Olmak Üzere İsraf Dağları Yaratarak Harcayıp Bitirmişsiniz!
Ayrıca Hesapsız, Kitapsız Her Biri Kara Deliğe Dönüşen Garanti Geçişli Yüksek Maliyetli, Yandaş Müteahhit Zengin Eden Köprüler, Tüneller, Havaalanları, Şehir Hastaneleri, Cemaati Olmayan Büyük Camiler Yapmışsınız!
19 Yıl Sonra Aniden Ve Yumurta Kapıya Dayandığı İçin Sıcak Parayla Olmuyor, Ekonomik Kurtuluş Savaş Vereceğiz Noktasına Gelmişseniz; Savaş Başlar Başlamaz Başı Bozuk Bozgununa Dönüşebilir! Dönüştü, Önce Zenginler, Birikimi Olanlar Servetlerini Güvene Almak İçin Paralarını Dolara, Dövize Çevirmeye Başladılar. Yurt İçindeki Dövizlerini Yurt Dışına Götürmeye, Kayıt Altındaki Birikimlerini Kayıt Dışına Taşımaya Soyundular, Üç Kuruş TL'si Olanlar Bile Döviz Peşine Düştü! Bu Yüzden: Dolar 13.45'i Gördü! Euro da 15.16'yı Aştı!
Bu Gidişin Sonucu Kaçınılmaz Olarak Fiyatlara Yansıyacak!
Başta Ücret Geliri Elde Eden İşçi, Memur, Emekli, Ürünleri Para Etmeyen Çiftçiler, Artan Enflasyona Dayanamayan Esnaflar Sıkıştıkça Sıkışacak! Nereye Kadar?
Ve Ne Kadar? 19 Yıl! Sıcak Para Yediniz! Halka da Yedirdiniz! Seçimleri de Kazandınız! Sıcak Paralı Saraylar! Sıcak Paralı Uçaklar! Sıcak Paralı İsraflar! 19 Yıl Sonra Döviz Bitti!
Allah Sonumuzu Hayreylesin Diyerek Ekonomik Kurtuluş Savaşı'nın En Güvenilen İkinci Kurmayı Berat Albayrak, Sosyal Medya Dilekçesi İle (Instagram Hesabı Üzerinden) İstifa Etti?
Açıkçası Döviz Bitti Albayrak Çekti Gitti!
Ekonomik Kurtuluş Savaşı'nın Askerleri İşçiler, Memurlar, Emekliler, Çiftçiler, Esnaflar, Döviz Borcu Olan Küçük ve Orta Boy Sanayi İşletmeleri Habersizce Aniden Kendilerini Cephede Buldular!
Yarın Ne Olacak Bilmiyorlar?
Güven Kayboldu Korku Yükseliyor! Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın İstifasını Duyururken Söylediği, Allah Sonumuzu Hayır Etsin İfadesini Hatırlatarak, Sanırım O Son Noktadayız!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum