Rıdvan Ali Gürkan

Rıdvan Ali Gürkan

nethabergazetesi@hotmail.com

Doğrudur değildir bilemem

24 Ocak 2022 - 00:22

Değerli Meslektaşlarım;
Doğrudur değildir bilemem ama İcra Komitesi güzel bir çalışma ile,değer kaybı raporlama sistemini bir standarda bağlayarak pek çok tereddüte son vermiş.Umarım hepimize yararlı olur.
Ancak; Asıl sıkıntımız, bizim normal tarifemizin çok altında olan ve sürüm neticesinde her eksper arkadaşımızın belirli bir kazanca ulaşmasını temin etmeyi amaçlayan SBM üzerinden yapılan atamalar ile ilgili 2021 yılı ücretleri artık çok gülünç kalmış ve 2022 yılı başından itibaren Devletin açıklamış olduğu TÜFE zammını koyarak yani % 36,8 nispetinde artırarak 2022 faturalarını düzenlemeye başlamış idik.
Buna rağmen, Sigorta Şirketleri daha tarife oluşmadı diye bu ücretleri kabul etmemektedirler.
Şahsım olarak; KLabul etmediklerini i,fade eden Şirketler için düzenlemiş olduğum raporları sistemden iptal edip makbuzlarını da yasal süre dolmadığı için iptal ediyorum.
Diğer taraftan; Bu kadar ucuz hizmet almalarına rağmen; HDI Sigorta Şirketi hiç ödeme yapmadığı için İcraya müracaat etmek zorunda kalmam, Ak Sigortanın 10 yazışmadan sonra lütfen ödemesi, unico Sigorta için muhattap bulamamam,Allianz sigortanuın ücreti kabul etmemesi, diğerlerinin en za 3 ay sonra ; o da 10 yazışma neticesi lütfen ödemeleri artık beni bezdirdi.
Amaçları belli;
Gelişigüzel atama yerine kendileri bünyelerinde rapor tanzim ettirip halkı soymak, veya kendilerinin kontrolu altındaki eksperlere 50 liraya yazdırmak.
İcra komitemiz eğer buna bir çare bulamaz ise, ve topyekün hareket etmemizi temin edemez ise, bu iş için harcadığımız zaman ve kullandığımız iş gücünün masrafını asla karşılayamayız.
Cumartesi günü yapılan seminerde, bu konu ile ilgili sağlıklı bir açıklama ve bilgi alamadığım sebep ile Ben; tüm gelen taleplere bu sabah itibarı ile reddetmek zorunda kaldım.
Yapılmak istenen sıon derece açık ...hem gelişigüzel değer kaybı atamasının sekteye uğramasını temin etmek ve bu alt yapının hızla trafik poli,çelerinden gelen taleplere de ekspertiz sisteminin başlamasının önünü kesmek.
Allah İcra Komitesi üyelerinin ve genç Eksperlerimizin yardımcısı olsun...
Sevgiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum