Vahit Daşcı

Vahit Daşcı

vahirhoca@hotmail.com

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLERİMİZİN  GÜNLERİNİ KUTLUYORUM..

10 Ocak 2022 - 00:04

"Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteciler, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak vatandaşın en doğal hakkı olan doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar"
Gazetecilik mesleği, özellikle çok büyük fedakârlık isteyen bir meslektir. "Ulusal basınımızın yanında güzel Adanamızda, çukurovamızda  ve bölgemizde yaşanan olaylar ve gelişmelerden bizlerin haberdar olmasını sağlayan, yerel basınımız her  şartta sorumluluk duygusu içinde toplumun haber alma hürriyeti adına gecelerini gündüzlerine katmak suretiyle, emeklerini ortaya koyarak başarı ile görev yapmaktadırlar".
  Kamuoyunu bilgilendirmek için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde vatandaşları gelişen olaylar hakkında aydınlatmak için büyük bir özveri ile çalışırken önemli bir kamu görevini de icra etmektedirler. Bu açıdan basın çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir.
  Bu duygu ve düşüncelerle, basınımıza teşekkürlerimi sunuyor, ilkeli ve objektif bir anlayışla devam edeceğine inandığım çalışmalarında başarılar diliyor,değerli arkadaşım Hüseyin Karabulut  beyin, Cemil Parlak  kardeşimiz ve benim de köşe yazarlığı yaptığım YENİGÜN gazetemizin şahsında tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum"
Vahit Daşcı 
Emekli Eğitimci, YENİGÜN gazetesi köşe yazarı..
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum