Vehbi Korkutata

Vehbi Korkutata

korkutata@hotmail.com

Artık birlik zamanıdır!

14 Eylül 2021 - 17:26 - Güncelleme: 15 Eylül 2021 - 13:21

Yıllardır siyaset Dünyasını takip ederek "objektif" bakış açısıyla hizmetleri duyururken, vatandaşın ekonomik durumu başta olmak üzere beklentileri ilgililerine duyurmaya gayret gösteren bir Gazeteci Yazar olarak düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Muhalif liderlerin, ülkenin muhtelif illerinde halkla bir bir görüşmeleri gözlerden kaçmadı. Bunca yapılan hizmetler nasıl oluyor ‘da gözlerden kaçıyor ve anlamakta zorlanıyorum.
Başkan Erdoğan'ın  İslam zirvesinde yapmış olduğu konuşma da ise; salonu adeta "şoka" uğrattı. Aslında Erdoğan’ın bu önemli konuşması, "İslam dünyasına" büyük bir mesajdır. Birlik ve dayanışmanın zamanıdır, İslam dünyası akıllarını başlarına almazlarsa, 1.700.000.000, kişinin ahını almalarını hatırlatmalarında yarar görmekteyim. "Türkiye bu sefer treni kaçırmayacak" diyen Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen MÜSİAD'ın 26. Olağan Genel Kurulunda önemli açıklamalarda bulundu.
Erdoğan, "Türkiye hedeflerine kilitlenmiş vaziyette ve bu tabloyu tersine çevirmek için uğraşanlar yok değil ama başaramadılar. 2023 hedeflerine maruz kaldığımız tüm sabotajlara rağmen adım adım yaklaşıyoruz" dedi.
Dünya bilim ve teknoloji devri yaşarken; AK Parti iktidarı, tüm mücadeleleri ve iç çekişmelere hiç çekinmeden ivedilikle harcamıştır. Dünya yeni bir dönemin eşiğinde olduğunu ve Yahudi lobisinin adeta "korkulu rüyası" olduğunu söylemekte yarar görmekteyim. "Türkiye bu defa treni kaçırmayacak" diyen başkan Erdoğan, biz bu kuvvet ve güç birliği ile Ülkemizi dünyaya duyurduk, "yetmez mi"? Türkiye AK Parti iktidarıyla 20 yılda kurdurulan güçlü demokrasi ve altyapı üstünde geleceğini inşaya odaklanmış durumda olduğunu ülkenin aziz insanlarına duyurmak bizim asli görevimizdir.
Türkiye hedeflerine kilitlenmiş vaziyette ve 2023'e yakın bir zaman dilimine girmiş bulunmaktayız.
Bu tabloyu tersine çevirmek için uğraşanlar yok değil ama bunu da  başaramayacaklar.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti her meselede söz sahibidir ve olmaya da bu kuvvet güçle aydınlık hedeflerine ulaşacaktır ve hiç kimsenin kuşkusu olmasın!
Tüm önemli küresel platformlarda ülkemizin kayda değer yeri var olduğunu hatırlatmak istedim.  Ülkemiz şu anda geleceği yakalamanın peşindedir. Hükümet ise; hazırlıklarını bu değerlendirmeğe göre yapıyor ve Savunma sanayii başta olmak üzere, ülkemiz kendi markalarını tanıtmaya  başlamıştır ve Savunma Sanayii ile dünya Türkiye’yi konuşuyor.
AK Parti hedefi 2053 ve yavaş yavaş şekillendirecek bir döneme girmiş bulunmaktayız. Akıncı gurubun mühendis ekibiyle, gece gündüz demeden çalıştılar, gayret ettiler, dünyanın korkulu rüyası olan, "İha, Siha ve Tiha" eserlerini  büyük gayret ve azimle ortaya çıkardılar. Yılmadılar, durmadılar ve hala çalışmalarına devam esiyorlar. Türkiye'yi hedeflerine giden yoldan saptırmaya çalışanlar emellerine ulaşamayacak ve hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.
Biz vizyon dedikçe, yatırım, üretim, istihdam dedikçe muhalefet hiçbir temeli olmayan ifadeler kullanıyor. Ekonomide tüm badirelere rağmen hızlı bir toparlanmayı takip ediliyor ve edilmeğe de devam edecektir. Büyüme, istihdam, ihracat rakamları ortada, bunlar asla gözlerden kaçmıyor değil mi? Artık birlik zamanıdır, bu yapılan hizmetlere rağmen, ülkeyi karanlığa gitmesini istiyorsanız; size sözüm yoktur.
Sevgi ve Saygılarımla
Araştırmacı Gazeteci Yazar
Vehbi Korkutata
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Abdülkadir Erkahraman Sivasbülteni Araştırmacı Yazar ve Türdef Genel Başkan Yardımcısı
    1 hafta önce
    Tebrik ediyoruz Sayın Korkutata.