Vehbi Korkutata

Vehbi Korkutata

korkutata@hotmail.com

İğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıralım!

18 Kasım 2021 - 00:01

Köyün itici güçlerinden olan refah seviyesinin düşmesi, terör ve kan davası gibi olaylardan şehirlerin çekici güçlerine aldanarak kentte iş, eğitim, sağlık olanaklarının kırsala göre daha fazla olması ve yaşam kalitesinin artacağına olan inançlarla köylerimiz boşaldı.
Uzun zamandır ülkeyi karış karış geziyorum, Şehirleri gezerken arabalardan geçilmiyor, Cumartesi Pazar günleri şehir adeta boşalıyor ve vatandaşlar pikniklere gidiyor!
Peki, sorarım sizlere?
Bu nasıl bir açlık?
Bir depo benzin kaç liraya dolduğunu araç sahipleri çok iyi bilmekteler, fazla söze gerek görmüyorum. Köyler boşaltılmış ve şehirlere yerleşmişler, "Mustafa Kemal Atatürk ne demişti, Köylü Milletimizin Efendisidir" bu söz hep hafızamı yokluyor, köyler neden boşaltılıyor? Doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesi terörden boşaltılmıştı, devlet köye dönüş projesi uygulamıştı, hani uygulayan var mı?
Yapılan yardımlar ise heba olup gitti, yani buharlaştı! Peki? Şehirlere gelen vatandaşlarımız haliyle işsiz kalıyor ve devletten medet bekliyor, ne kadar vahim bir tablo değil mi? Devlet ne yapsın.
Türkiye'yi adeta "girdap haline döndürülen" ülke insanımızı  moralini bozan dolar yükselişini ara vermeden devam ediyor.
Ülkemizi yıllardır esareti altına alan Yahudi lobileri, sözüm onlara; bizleri sözde açlıkla terbiye edeceklermiş!
Ülkemizin "baronları" günlük olarak trilyonları vuruyorlar. Bütün sermayeler bunların elinden geçiyor! Biz ülke olarak, yıllardır Yahudi lobisinden kurtulamadık.
İğneden ipliğe zam yapıyorlar, yazık vallahi yazık, "fırsatçılar iş başında" sabah marketten alış veriş yapıyorsun, diğer gün ise aldığın gıda bir bakmışsınız ki, etiketi değişmiş hemen fiyat farkını koymuşlar. Aslında ana depodan çıkan ürünün fiyat ekstrası bellidir, ona göre fiyat irsaliyesi devlet yetkilileri tarafından incelenip haksızlığı ve fırsatçılığın önüne geçmesi söz konusudur.
Yahudi lobileri ülkemizde adeta keyif çatıyorlar. Büyük AVM’ler olsun ve kozmetikten bütün pazarlar olsun, onların elinde. Ve dahası pazar onların elindedir, "Tahtakale" piyasası onların elindedir. Peki sizler biliyor muydunuz?
Dolar yükseldikçe iğneden ipliğe zam yapıyorlar, raflar adeta boşaltılmış gibi gösterip, bütün ihtiyaç duyulan gıda maddelerini depolara koyuyorlar.
Kendi kendime diyorum ki, acaba yine karanlık günlere mi? dönüyoruz. Bütün gıdalar depolara kaldırılıyor, olan vatandaşlarımıza oluyor!
Burada Ticaret Bakanlığı geceli gündüzlü operasyon yapmalı ve "fırsatçılara" geçit vermemeli. Baronlara gün doğdu, dolara devlet dur demeli, Türk lirası eridi gitti. AK Parti iktidarını açlık ile imtihan edeceklermiş, ey millet ittifakı, bu irade asla açlıkla imtihan edilmez, bunu bilmenizde yarar görmekteyim.
ABD ve İsrail lobileri, ülkemizi 70 li yıllara geri götürmek istiyorlar, "eski karanlık günler geri mi? geliyor, karaborsacılık ve büyük vurgunlar geri mi? geliyor gibi, sorular aklımdan geçmiyor değil? Üzülmemek elden değil? AK Parti iktidarını böylelikle böyle imtihandan geçirmek istiyorlar, ama başaramayacaklar! Bu irade, millet ittifakına geçit vermeyecek ve asla oyuna gelmeyeceklerdir.
AK Parti iktidarı, halkın arasına katılmalı,  onlarla hemhal olmalı, onların sorunlarına ortak olmalarıdır, yoksa bu irade yarın size gereken cevabı vereceklerdir. Kapalı kapılar arasında durmayın, halkla bütünleşin, demedi demeyin? Karar sizin, yarın geç olabilir!
Sevgi ve Saygılarımla
Araştırmacı Gazeteci Yazar
Vehbi Korkutata
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum