Vehbi Korkutata

Vehbi Korkutata

korkutata@hotmail.com

Kan emici vampirlere dikkat!

20 Eylül 2021 - 14:00

AK Partinin dünden bugüne, başarıdan başarıya koşmuştur. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, ülke halkına sevdalı, "hak ve hakikati bilen ve Allah'tan korkan" biridir, Erdoğan!
Başkan Erdoğan'ın başarılarını hazmedemeyen muhalefet; AK Parti iktidarını yerden yere vurarak ülke halkını kin ve nefretle iktidardan düşürmeyi hedeflemektedirler, ama başaramayacaklar!
20 yıldır iktidar olan AK Parti; muhalefet liderleri, ülkeyi adeta iktidarı "Ekonomiyle" kötülemek ve ülkeyi yönetemeyeceklerini söylüyorlar. Ülkede her şey ateş pahası, "zam üstüne zam" olan ülkenin vatandaşlarına oluyor diye propagandalarını ve "kinlerini" kusarak fitne tohumlarını yaymaktadırlar, ama başaramayacaklar!
İki yıldır İl İl geziyorum, millet ittifakının söylediği "Ekonomi dibe vurdu" demelerine üzülmemek elden değil? Lokanta, Cafe, eğlence mekânları, hava yolu ve toplu taşıma araçları hınca hınc dolu! Bu nasıl bir "fitne tohumu" "kim demiş? Ekonomi dibe vurdu" diye! Ha anladım; millet ittifakı liderleri basıyor yaygarayı!
Ülkemizde çalışana ekmek var, çalışmayana ve yaygara yapana ekmek yok! Ülke insanı; geriye baktığında, neler kazandıklarını bu 20 yıllık AK Parti iktidarında yapılan hizmetleri görüyorlar.
Zam, zam diyorlar ya? Millet ittifakı, az kaldı ve 2022 yılında Türkiye vatandaşları rahat bir nefes alacaklardır,  bunu hatırlatmak istedim.
Gerek kira artışlarında ve gerekse büyük marketler zincirlerinde yapılan haksız vurgunlar, hükümetin aldığı kararla, fırsatçılığın önüne geçirilecektir, hep beraber göreceğiz.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, hava limanında yaptığı açıklamada, seyahatten döner dönmez, kendim bu fırsatçıların önünü keseceğim ve devamında, ben yokken bile sorumlu bakan gerekeni yapacaklardır.
AK Parti iktidarı, "fırsatçılara göz açtırmayacaktır, halk rahat bir nefes alacaklardır, hatırlatmakta yarar görmekteyim."
Uzun zamandır, millet ittifakı sahaya inmişler ve ülke halkına iktidarı şikâyet etmektedirler. İktidar bu ülkeyi yönetemiyor, zam üstüne zam yapıyorlar, iktidarı düşürmenin zamanı gelmiştir, el birliği ile düşürmenin zamanı geldi ve sandıkta hadlerini bildirmenin zamanı gelmiştir diyen muhalefet! Kendileri sınıfta kalacaklarını her ne hikmetse unuttular. Bu aziz millet, "15 Temmuz” gecesinde ülkesine sahip çıktı ve bedel ödeyerek iktidarına sahip çıktı yetmez mi?
Uzun zamandır halkla yaptığım röportajlarda, biz hükümetimizden memnunuz, ama başkan Erdoğan, 2023 seçiminde aynı şahısları aday yaparlarsa? Sonu vallahi kötü olur dediler. AK Parti iktidara gelince; annesinden doğan çocuk, şimdi 20 yaşında! Tekrarında çocuğum 20 yaşında ve hala aynı şahıslar görevde ve uzun zamandır kabine değişecek ve hala değişmedi, dedikleri gözlerden kaçmadı. Başkan Erdoğan, eğer tekrar iktidara gelmek isterse; 2023 seçiminde taze beyinlere yer versinler, "padişahlık dönemi değildir değil mi? Babadan oğula geçsin, taze kana ihtiyaç vardır, Allah aşkına, ülkeyi kan emici vampirlere teslim etmesinler!
Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünyaya açılan bir pencere olmuştur, dünya ülkemizden korkar hale gelmişlerdir, çünkü ülkenin başında imanlı bir lider vardır ve hiç kimsenin kuşkusu olmasın!
Millet ittifakına diyorum ki, İl İl gezeceğinize, "otobanda bir kürsü alın oturun ve gelen tırları görün" nasılda arka arkaya dizilmiş bir vaziyette süzülmüş olarak yol alıyorlar! Bu ülkenin milli geliri, otobandan geçen tırlarla mütalaa edilir.
Türkiye, AK Parti iktidarı ile rahat bir nefes aldı, sanırım aziz millet, ülkesini karanlığa itmeyecek ve çocuklarının "aydınlık geleceklerini" karartmayacaklardır, söz sizlerindir, sizler nasıl isterseniz öğle yönetileceksiniz. İktidar sanırım, "içindeki çürük elmaları" ayırmanın zamanı gelmiştir ve en kısa zamanda göreceksiniz, yoksa yarın çok geç olabilir, bizlerden sadece hatırlatma!
Sevgi ve Saygılarımla
Araştırmacı Gazeteci Yazar
Vehbi Korkutata
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum