marmaris tekne turları
Yiğit Yaralı Olur ! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Yiğit Yaralı Olur !

Yiğit Yaralı Olur !
Avatar
Muhsin Kehya( muhsin@medyayenigun.net )
450
29 Ekim 2019 - 14:55

Henüz okula başlamadığım yıllardı.. çocuktum ufacıktım .. lastik çizmem vardı , yarım bot .. ve annemin yardımını bile istemeden kendi çabamla giydiğim büyük beden mavi kocuk , içinde kaybolduğum .. mevsim kış zemheri cins kış yani .. köyün altında küçük bir göl vardı , üstü buz tutardı .. haftada bi kaç kez giderdim bu buz tutan göle …gider üstünde ufak ufak yürümeye çalışırdım , gölün üstünde attığım her adım , yani gölün ortasına doğru ilerledikçe çatır çutur garçç diye çatlayan buz seslerini duymak hoşuma giderdi ..

hatta bazı noktalarda çatlamayan buzun üstünde hop hop zıp zıp zıplardım , sırf kırılsın çatır çutur çatlasın o buzlar , diye .. sonra cumburlop buz gibi suyun içine düşerdim .. işte hayatta kalma savaşım o noktada başlardı , büyük çaba harcardım gölden çıkmak İçin .. boyumdan büyük o buz parçalarının birinin altına düşsem boğulacağımı biliyordum ..

o yüzden üstüme gelen o büyük buz parçalarının üstüne çıkmak için güç ,efor harcardım .. üstümdeki mavi gocuk ıslandıkça bir yük gibi ağırlık verirdi küçüçük bedenime ..nihayetinde kurutulurdum ama gölün bazı bölümlerindeki ince buz parçaları kırılmış olduğu İçin jilet gibi elimi yüzümü çizerdi kan içinde kalırdım .

Sonra gölden kurtulup yüksekçe bi yere çıktığımda ensemin üstünde amuda kalkar gibi yerden ayaklarımı yukarı doğru uzatıp bisiklet pedalı gibi çevirirdim çimelerimde ki su boşalsın diye ..ve çizmelerime dolan o çamurlu su olduğu gibi yüzüme gözüme dökülürdü .. ve döner göle bakardım ..ben üstüne çıkmadan berrak olan o göl çamur gibi olurdu, bulanık .. sanırsın gölün içinde mandalar yüzmüş .

Ve kendimi güçlü camuz a benzetirdim . övünürdüm ..sonra göl e parmağımı sallayarak “ yarın yine geleceğim “ derdim .

kurtulurdum gölden ama esas korkum yeni başlardı .. çünkü eve gitmek zorundayım yoksa donarım ama evde anam var ve bu halimi görürse ağzıma tükürecek .. derken hem soğuktan hem korkudan titreye titreye giderdim eve ..kıyametim o zaman kopardı işte , çünkü anam bir yandan söylenip dururken bir yandan üstümdeki giysilerimi çıkarırken arada bir yumruğunu sırtıma ense köküme yapıştırıp duruyordu .. gık demiyordum , suçluydum çünkü .. bi don hariç ( anama kalsa onuda çıkaracak ama erkekkkizdaaa müsade etmezdim ) çıplak kalırdım ..sonra kolonyaya bandığı pamukla kanlarımı silerken ; “ ulan çocuk yoksa seni dövüp suyamı attılar , nedir bu çizikler bu kan “ derdiki , sessizliğimi bozardım .. beni ha .. beni kim dövebilir be . yiğit yaralı olur ( bi yerden duymuştum bu sözü ) derdim . O sözümün üstüne birde tekme yerdim heralde ama eziyetim bitmiştir artık ..babam oturduğu yerde bıyık altında gülerdi , o halim hoşuna giderdi .. ve ben o buz tutan göle bir gün sonra tekrar gideceğimin hesabını yapardım .

Şimdi buraya kadar zelil oluşumu anlattım ama .. halbuki bu anımı anlatmamın sebebi şu ;

Hani ben Erdoğan ve Bahçeli Turan ı kurdu diyorum ya .. Hakan kaftanı hediye etti filan diye yazıyorum ya .. hah işte ben böyle yazdıkça bir kısım haset kıskançların aynı o buz tutmuş göl gibi çatır çutur garcc diye çatladıkkarını görür gibi oluyorum ve ben babam gibi bıyık altında gülüyorum .. çıkıp feysin üstüne böyle hop hop zıp zıp zıplıyorum , başlıyor çatırdamaya bi kısım insanda buzdan damarlar .. çok eğlenceli valla

rokettube
marmaris tekne turu