Yüksel Durna, sayesinde yağmura meydan okuyoruz!

Bu gün sosyal Medyada dolaşırken, Adana Büyükşehir Belediyesine bağlı ASKİ Genel Müdürlüğü'nün efsane eski Genel Müdür Yardımcılarından Yüksel Durna'nın bir paylaşımına göz attım

Yüksel Durna, sayesinde yağmura meydan okuyoruz!
02 Şubat 2021 - 22:42
Bu gün sosyal Medyada dolaşırken, Adana Büyükşehir Belediyesine bağlı ASKİ Genel Müdürlüğü'nün efsane eski Genel Müdür Yardımcılarından Yüksel Durna'nın bir paylaşımına göz attım.

Bir Adana'yı düşündüm birde İzmir'i

Geleceği görmek idarecinin görevidir Yüksel Durna Müdür Adana'da görev yaparken Turgut Özal Bulvarında mikro tünel projesinin başlatılması ve hibe kredilerinin çıkmasında önemli rol oynamıştı.

İmamoğlu ovasının su projesi ve Karataş'ta arıtma tesisinin hayata geçirilmesinde kredi ve hibeler dahil önemli rol oynamış bugün yeni seçilen B.Ş. Belediye Başkanı Zeydan Karalar bu projelerin bittiğini açıklamıştı.

Devlet'te devamlılık şart olduğundan İmamoğlu sulama, Karataş arıtma ve Turgut Özal Bulvarı mikro tünel projelerinde kullanılan hibeler arasında önemli rol oynayan araç ve gereçlerin ilimizde hizmete sunulmasında Eski B.Ş.Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü kadar ASKİ Eski Genel Müdür yardımcısı Yüksel Durna'nın emeği ve alın teri  çoktur.

Hatırlarsanız Kanal yolu Adana Valiliği karşısı Devlet Demiryolları köprüsü altında bir yağmur yağdığında araçlar sulara gömülürlerdi. Hatta Adana'yı birbirinden ayıran E-5 Karayolu üzerine Atillla Altıkat Köprüsü yıkılarak eski müze kavşağına kadar yapılan alt geçit yani karnıyarık diye tabir ettiğimiz yolun bir yağmurda araç geçemez hale geldiği günler uzak değildi. İşte Bu bürokrat bizim bu yollarda sel baskınlarını önledi.

Fazla söze hacet yok.

Hüseyin Sözlü ve Yüksel Durna bu hizmetleri yabana atılır hizmetler değil.

Yüksel Durna Müdürün sosyal medyada paylaşımına katılıyorum ve Adana son B.Ş. Belediye seçiminde böyle bir bürokratı kaybettive hizmetlerinden dolayı gönlümüzün tahtına oturdu.

İşte Durna Müdürün paylaşımı:

Kısacası bu projelerin

Geçmiş olsun İzmir.

Altyapı yapan belediye başkanı iyi belediye başkanı değildir. Seçim kazanacaksan park yap, festival yap, konser yap, eğlence yap vb. vb. Ama altyapı sakın yapma. Çünkü seçmen altyapı yapan belediye başkanına oy vermez. Yıllardır maalesef ülkemizin gerçeği bu. Bugün İzmir’deki sel felaketinden zarar gören araç, ev ve işyerlerinin maddi hasarını toplasanız İnan’ın ki İzmir’in komple altyapısı ( yağmursuyu) yenilenir. Neyse yarın bu da unutulur taa ki yeni bir felaket gelene kadar. Onun için bütün belediye başkanları şapkasını önüne koyup bir kez daha düşünmeli.

YORUMLAR

  • 0 Yorum