Yüreğir Belediye Başkanı Kocaispir Adana'nın gelişiminin önünü açacağız!

Medya Yenigün Gazetesi Yönetim Kadrosu ile bir araya gelen Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Yüreğir’in parmakla gösterilen bir ilçe yapmak için sahada 7/24 tüm birimlerimizle canla başla çalışıyoruz, İnsan odaklı çalışmalarımızda hiçbir ayrım yapmadan İlçe sakinlerimize dokunarak fikirlerini alıp sorunları ona göre şekillendirip çözüme kavuşturuyoruz” diye belirtti.

Yüreğir Belediye Başkanı Kocaispir Adana'nın gelişiminin önünü açacağız!
30 Eylül 2021 - 16:19
Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Gazetemizin yönetim kadrosu ile sohbetinde insan odaklı bir belediyecilik yaptıklarını belirterek, “Sosyal belediyeciliğimiz dâhil yaşanabilir Yüreğir için çalışmalarımızı 7/24 sahada ilçe sakinlerimize dokunarak, konuşarak hakkaniyet ve adaletle götürmeye gayret gösteriyoruz” dedi.
Medya Yenigün Gazetesi Yönetim Kadrosu ile bir araya gelen Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Yüreğir’in parmakla gösterilen bir ilçe yapmak için sahada 7/24 tüm birimlerimizle canla başla çalışıyoruz, İnsan odaklı çalışmalarımızda hiçbir ayrım yapmadan İlçe sakinlerimize dokunarak fikirlerini alıp sorunları ona göre şekillendirip çözüme kavuşturuyoruz” diye belirtti.
YÜREĞİR’İ KREŞLERLE TANIŞTIRIYORUZ!
Başkan Kocaispir, Sosyal Kültürel Belediyecilik anlamında Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğümüzün çalışmalarına ek olarak Kültür Müdürlüğümüzü devreye soktuklarından bahsettiği açıklamasında “İlçe sakinlerimizden ihtiyaç sahibi olanlara gıda kolisi, erzak ve temizlik maddelerini hanelerine teslim ederek evlerine misafir olup dertlerine derman olmak adına bizlerden beklentilerini dinliyoruz. Cenaze hizmetleri, hoş geldin bebek uygulaması başlıca projemiz oldu. Kültürel faaliyetlerimizde gençlerimize ve çocuklarımıza dokunan faaliyetlerimiz devam ediyor. Park bahçeler konusu dahil Yüreğir’i özel kreşlere tanıştırdık tanıştırmaya devam ediyoruz. Atakent, PTT Evleri Mahallesi’nde inşaatımıza başlanılacak olup; Kazım Karabekir Mahallesi’nde ihale aşamasına geldik. En az 5 tane kreş olması için çalışmalarımız devam ederken Kışla Mahallesi ve E-5’in altında projelerimize var” diye belirtti.
KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ İKİYE AYIRDIK!
Başkan Kocaispir, İlçenin temel sorunlarından olan kentsel dönüşüm projelerimizi Devlet ve kamusal yetki ile müteahhit vatandaş anlaşmasıyla yürüyecek diye ikiye ayırarak çözüm sürecini hızlandırdık. Devlet ve kamusal yetki ile devam edecek mahallelerimiz Sinanpaşa Mahallesi. Köprülü Mahallesi, Şehit Erkut Akbay Mahallesinde çalışmalarımız devam ediyor. Yakın zamanda Sinan Paşa Mahallesinin ihalesi yapılacak.
Bunun yanı sıra Köprülü Mahallesinin imar uygulaması kabul edilmesi sonucunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı eliyle yıkılıp kentsel dönüşüm süreci başlıyor. İkinci boyutu da vatandaş-müteahhit görüşmeleri ile sürecek. Bu kapsamda biz Yüreğir Belediyesi olarak Büyükşehir belediye Meclisi’nde 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı’nı geçirdik ve askıya çıkıyor. Akabinde 1/1000 Ölçekli Nazım İmar Planı yapılacak. Daha sonra mahallelerde imar uygulaması yapıp, ruhsat verebilecek hale geleceğiz. D/400 Kara Yolu’nun güneyinde de vatandaş eliyle dönüşüm inşallah başlayacak. Hem müteahhitlerin işini kolaylaştıracağız, hem de vatandaşların dönüşümde elini güçlendirecek, tedbirleri, plan notlarını fiili olarak ele alıyoruz.
Vatandaşlarımız kentsel dönüşümde hak ve sorumluluklarını bilerek hareket ederken, müteahhitte vatandaşı mağdur etmemesi adına Belediyemiz olarak hakemlik yapmayı düşünüyoruz.
ADANA’NIN GELİŞİMİNE KATKI KOYACAĞIZ
Yüreğir İlçemizin Seyhan Nehrine bakan kısmı Adana’ya örnek olacak şekilde kentsel tasarım zorunluluğu getirmenin yanı sıra burada Kent Estetiği Kurulu oluşturarak projenin içinde olmak isteyen müteahhitler ve vatandaşlar estetik kriterlerle ilgili izin almak zorunluluğu koyduk.
İlçemiz sınırları içinde olan Hilton Oteli karşısındaki alan çalışmalarımız devam ederken Sanayi, köylü garajı ve kozan çarşısının olduğu bölgeye dokunulması zorunluluk haline gelmiştir. Bundan dolayı 32 yıllık süreçte bizler ilk defa bütüncül bir imar planı yaparak doğru planlama yapmak zorundayız. Burada yapılacak çalışmalar doğru planlama ile ileri ki tarihlerde kentimizin gelişimine katkı koyacaktır.
AQUALAND YIKILIYOR!
Adana'nın en büyük aquaparkı Mavi Su Aqualand yeri Üniversitemi olacak sorusunu yanıtlayan Başkan Kocaispir, “Milli Emlak Müdürlüğü’nün malı olan Aqualand  yerine Vakıf Üniversitesi yapılması konusunda Belediyemize görüş sorulması üzerine kurulacak eğitim yuvası ilçemize katkı koyacağını düşünerek olumlu cevap verdik.” Dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum