Yüreğir Müftülüğü Peygamberimiz ve Vefa Toplumu Konulu Konferans düzenlendi!

Yüreğir Müftülüğü tarafından Peygamberimiz ve Vefa Toplumu Konulu Konferans Yüreğir Kültür merkezinde düzenlendi

Yüreğir Müftülüğü Peygamberimiz ve Vefa Toplumu Konulu Konferans düzenlendi!
24 Ekim 2021 - 16:13
Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Yüreğir ilçe müftülüğümüzce organize edilen Peygamberimiz ve Vefa konulu konferans Yüreğir Kültür merkezinde düzenlendi. Gelen tüm misafirlere programın başında gül dağıtımı gerçekleşirken, Aksaray İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güller ’in konuşmacı olarak katıldığı programa, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, İl müftü Yardımcıları, ilçe müftüleri ve personelin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldılar.
Yüreğir Kültür Merkezinde düzenlenen program Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından, Köprüköy Camii Müezzin Kayyımı Alican Çelikel tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Peygamberimiz ve Vefa konulu sinevizyon gösteriminin ardından ilçe müftüsü Ahmet Gözcü selamlama  konuşması yaptı. Son dönemde toplumuzda vefanın önemin artıp daha da anlam kazandığına dikkat çeken Müftü Gözcü, katılım sağlayan ve proğramda emek veren herkese teşekkürlerini iletti.
Selamlamanın ardından, Tarık Karadağ ve ekininin ilahi ve ezgi dinletisiyle Peygamberimize ithafen bestelen ilahilere yer verildi. Ardında Hasan Hüseyin Güller’in Konferansı, plaket ve çiçek takdimi yapıldı.
Programın son bölümünde ilçemizdeki ortaokul ve liseler arasında düzenlenen Peygamberimiz ve vefa konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödül töreni düzenlendi.
Ayrıca ilçemizde kısa süre önce faaliyete geçen Hacı Menekşe Hatun Hafızlık Yatılı Kız Kuran Kursunda eğitim gören ve 8 ay gibi kısa bir sürede hafızlıklarını tamamlayan iki öğrencimize Yüreğir Kaymakamımız tarafından ödül verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum