marmaris tekne turları
Yüreğir’e ilk kapalı yüzme havuzu « Medya Yenigün

Medya Yenigün

Yüreğir’e ilk kapalı yüzme havuzu

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Atakent Mahallesi’ne 3 bin metrekare oturum alanlı yeni bir spor kompleksi kazandırıyor.

Yüreğir’e ilk kapalı yüzme havuzu
246
03 Ekim 2017 - 10:23

İçerisinde kapalı yüzme havuzu, voleybol, basketbol sahası ve tribünleri, fitness salonu, bowling salonu, masa tenisi alanı, kafeterya ve büfesi olan kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı tasarlanmış duşu, soyunma odası ve tuvaleti bulunan yeni bir spor kompleksinin temeli 4 Ekim Çarşamba günü atılacak.

 

Yüreğir’de vatandaşların faydalanacağı kapalı yüzme havuzu olmadığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Atakent Mahallemize yapacağımız spor kompleksinin ardından PTT Evleri Mahallemize de kapalı spor kompleksi yapacağız. Amacımız kışın yüzmek isteyen vatandaşlarımız başka yerlere gitmeden Yüreğir’de de kapalı yüzme havuzuna giderek yılın 12 ayı yüzebilsinler. Ayrıca eğitmenler eşliğinde steril bir ortamda fitness yapma imkanı sunacağız” dedi.

 

“Okullarımız da faydalanacak”

 

Standart ölçülerde yapılacak ve yarı olimpik olan yüzme havuzundan herkesin faydalanacağını belirten Başkan Çelikcan Atakent Mahallesi’ndeki spor kompleksi inşaatının 4 Ekim Çarşamba günü temelinin atılacağını söyledi. Başkan Çelikcan, kadınların ve erkeklerin ayrı günlerde faydalanacağı spor kompleksi içerisindeki yüzme havuzundan Yüreğir’deki bütün okulların beden eğitimi derslerinde faydalanabileceklerini belirtti.

 

“Zinde, aktif ve sağlıklı nesiller için spor”

 

Yüreğirli vatandaşların rahat ortamlarda spor yapmalarını sağlamak amacıyla ilçenin farklı mahallerine 15 adet spor tesisi kazandırdıklarını dile getiren Başkan Çelikcan, “Spor sağlık demektir. Zinde, aktif, sağlıklı nesiller ve bireyler için ilçemizi spor tesisleri ile donatıyoruz. Bu bilinçle 15 adet spor tesisimizi ilçemizin farklı noktalarında vatandaşımızın hizmetine sunduk. Açtığımız bu tesisleri dolu dolu ve faal bir şekilde görmek bizi mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

rokettube
marmaris tekne turu