marmaris tekne turları
ZAMAN GEÇTİ, MAKAMINIZ BÜYÜDÜ AMA SİZLER KÜÇÜLDÜNÜZ! « Medya Yenigün

Medya Yenigün

ZAMAN GEÇTİ, MAKAMINIZ BÜYÜDÜ AMA SİZLER KÜÇÜLDÜNÜZ!

ZAMAN GEÇTİ, MAKAMINIZ BÜYÜDÜ AMA SİZLER KÜÇÜLDÜNÜZ!
Avatar
Kutbettin Arslan( kutbettin@medyayenigun.net )
216
31 Temmuz 2017 - 0:05

Dün bir maaşınız vardı, ay sonunu zor getiriyordunuz. Buna rağmen çocuklarınızın rızkından kestiğiniz paranızı ocaklara harcıyordunuz. İşte o zamanlar sizleri cebinde parası olmayan ama dünyaların sığacağı kadar büyük yürekli ve Allah’tan gayrısının önünde eğilmen yüksek karakterli insanlar sizlere sevgi ve saygı duyuyorlardı.

Zaman geçti makamınız büyüdü ama sizler küçüldünüz!

Vermekten vazgeçip almayı daha karlı zannedip çeşitli hilelere başvurdunuz.

Artık harcadıkça paranız bitmiyordu, eğlence yeriniz ve eğlence biçimlerinizde değişti.

Bununla da kalmadınız çevreniz değişti. Artık etrafınızı yüksek ahlaklı ve karakterli insanlar yerine omurgasızı solucanlar dalkavuklar vardı!

Bu durumda yüksek ahlakı yiğitlerin yüreğinden, gözünden bi paralık olarak düştünüz. Fakat solucanların övgülerinden öyle sarhoşsunuz ki, ne halt ettiğinizi bir gün makamınız elden gidince, paranız bitince anlayacaksınız!

Önce sizi en çok övenler sövecekler, yüzünüze tükürecekler. Geriye dönecek, yiğitlere gidecek hatta yüzlerine bakacak yüzünüzde olmadığından acı içerisinde kendinize söverek ömrünüzü tüketeceksiniz.

Ve şundan da emin olun yaptığını her pisliğin bedelini ya sizler ya da sizlerden doğanlar bu dünyada ödeyeceksiniz! Ahiret ise mutlak adalet yurdu.

rokettube
marmaris tekne turu